Search

10 citata o toleranciji, pravdi i ljubavi

10 citata o toleranciji, pravdi i ljubavi

#ZgPride2016.


Povorka ponosa Zagreb Pridea koja se održava sutra, najvažniji je godišnji prosvjed, demonstracija i javni politički skup lezbijka, gejeva, biseksualnih, transrodnih, transpolnih, interspolnih i queer osoba čiji je ovogodišnji slogan "Još Hrvatska ni' propala dok ima različitosti"

"Svaka osoba koja je barem jednom bila na Prajdu pozna onaj neopisivi osjećaj slobode, sreće, hrabrosti i ponosa koji osjećamo dok koračamo u Povorci ponosa. Neka cijelo naše društvo postane uistinu slobodno i sretno! Neka cijelo naše društvo bude kao Prajd!" stoji u proglasu ovogodišnje 15. Povorke ponosa koja će sutra, u subotu započeti u 15 h okupljanjem na Trgu Franklina Roosevelta, ispred muzeja Mimara te će proći središnjim zagrebačkim trgovima i ulicama: Rooseveltovim trgom i Trgom maršala Tita, Frankopanskom ulicom, Ilicom, Trgom bana Josipa Jelačića, Ulicom Nikole Jurišića, Draškovićevom ulicom, Šoštarićevom ulicom i Ulicom Ribnjak - te završiti javnim skupom i koncertom. U znak podrške izdvojili smo nekoliko citata o toleranciji, ljubavi i pravdi:

 

"Ljubav ima svoj vlastiti glas i govori sama za sebe."

"Predrasuda je teret koji zbunjuje prošlost, prijeti budućnosti i čini sadašnjost nedostupnom."

"Nema ništa opasnije na svijetu od iskrenog neznanja i svjesne gluposti."

"Strah je glavni izvor predrasude i jedan od glavnih izvora okrutnosti."

"Naši životi počinju završavati onoga dana kada prestanemo govoriti o stvarima koje su važne."

"Hrabrost je poznavati čega se ne treba bojati."

"Tajna slobode počiva u hrabrosti."

"Najbolji put u progres je put slobode."

"Razmišljaj sam za sebe i dopusti drugima da jednako uživaju u toj privilegiji."

"Tolerancija je da svako ljudsko biće uživa ona prava koja uživaš i ti sam."

 

Više informacija o samoj povorci pronađite ovdje.

Related articles

Buro 24/7 Selection

više